Foteliki samochodowe dedykowane są poszczególnym grupom dzieci, wyróżnia się je ze względu na wagę dziecka. Te, które oferowane są dzieciom ważącym od 9 do 36 kilogramów to produkty wysoce uniwersalne, mogą być używane przez jedno dziecko na przestrzeni kilku lat lub może zamiennie korzystać z niego rodzeństwo w różnym wieku.

Można więc za jedną cenę kupić produkt na różne potrzeby, do wieloletniego zastosowania, kiedy się więc ceni oszczędność, takie rozwiązanie bardzo temu sprzyja. Niektórzy miewają obawę, że foteliki tego typu nie mogą sprawdzić się zarówno w najniższej określonej wadze, jak i najwyższej, kiedy dziecko ma inną wysokość i budowę. Jest to jednak możliwe dzięki wkładkom, których używa się w zależności od wielkości dziecka, a ponadto eliminuje się przez to problem niezbyt dobrego dopasowania standardowych fotelików, kiedy dziecko ma nietypową dla siebie budowę, jak na dany wiek, tzn. jest bardzo szczupłe, albo ma lekką nadwagę.

W rankingu fotelików samochodowych wyznaczonym w odniesieniu do wskazanej grupy wagowej, czołowe miejsce zajmuje fotelik Lionelo Sem. Posiadają one obiektywny certyfikat bezpieczeństwa ECE R44.04, są więc bardzo bezpieczne dla dziecka na każdym etapie jego wzrostu. Bezpieczeństwo zapewnione jest także z uwagi na materiały, są one wysoce przyjazne dla delikatnej skóry dziecka, nie wywołują uczuleń.

Wysoką ocenę otrzymał również fotelik Caretero Diablo XL  Jest on bardzo popularnym na rynku produktem, docenianym ze względu na bezpieczeństwo, funkcjonalne rozwiązania, jak i korzystną warstwę wizualną. Jego konstrukcję pokrywa materiał przepuszczający powietrze, dzięki czemu fotelik nie parzy latem, ani nie ziębi zimą.

Na podium, na zaszczytnym trzecim miejscu znalazł się jeszcze fotelik Caretero Volante. W najwyższym, najpełniejszym stopniu łączy on wszystkie cechy, na które zwracają uwagę dzieci oraz ich rodzice, jest więc komfortowy, bezpieczny i ładny.

Wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, korzystnych dla dziecka i dobrze zachowujących się w tych warunkach. Posiada regulację oparcia i zagłówka. Korzystne jest także rozwiązanie umożliwiające umiejscowienie fotelika przy pomocy systemu Isofix albo z użyciem samochodowych pasów.

Pasy fotelika mają za to formę pięciopunktową i posiadają klamrę. Możliwość montażu fotelika poprzez system Isofix to kwestia istotna dla wielu rodziców, ten typ montażu jest uważany za solidniejszy i zapewniający większy poziom bezpieczeństwa.

Pięciopunktowe pasy zapewniają za to niezagrożone w żaden sposób bezpieczne utrzymanie dziecka w foteliku podczas jazdy.

Kategorie: MaluchUczeń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Maluch

Bujaczek dla dziecka – daj sobie chwilę oddechu

Dobrym sposobem na to, aby uspokoić dziecko lub je uśpić jest włożenie go do bujaka. Zazwyczaj takie urządzenia posiadają elektroniczny system zapewniający samoistne bujanie dostosowane do wagi dziecka. Dzięki temu, wkładając je do bujaka i Czytaj więcej…

Maluch

Wózki spacerowe Quinny – komfortowe spacerówki z importu

Quinny to holenderska firma zajmująca się produkcją różnych akcesoriów dla dzieci, w tym wózków spacerowych. Produkty tej marki odznaczają się niepowtarzalnym designem i świetnym wykonaniem. Wózki odznaczają się wysoką funkcjonalnością i zapewniają wygodę podczas korzystania.

Maluch

Łóżeczka turystyczne 4Baby

Łóżeczka turystyczne 4Baby przeznaczone są dla dzieci od trzeciego miesiąca życia aż do trzeciego roku życia. Mogą z nich korzystać dzieci, które ważą maksymalnie 14 kg. W związku z tym, jeżeli nasz maluch jest prawdziwym Czytaj więcej…

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com