Kredyty gotówkowe. Jak wybrać właściwy?


Czasem zdarza się, że potrzebujesz pilnie gotówki. Musisz koniecznie zrobić remont, naprawić auto bądź opłacić ferie dziecka. Tylko skąd wziąć pieniądze na tu i teraz? Rodzina i przyjaciele niekiedy nie są w stanie pomóc. Wtedy pojawia się myśl: A może kredyt?
Tylko jakie kredyty gotówkowe są najlepsze? Czym się kierować wybierając odpowiednią ofertę?
Otóż pierwsze co obecnie najczęściej robią osoby chcące wziąć kredyt, to sprawdzenie rankingów kredytów gotówkowych. W tych rankingach jasno i klarownie przedstawione są dane niezbędne do określenia czy wybrane kredyty gotówkowe są korzystne czy też nie.
Jakie informacje znajdziemy w owych rankingach? Po pierwsze, nazwę banku lub innej instytucji finansowej oferującej kredyt. Następnie, bardzo ważną informację dotyczącą oprocentowania danego kredytu gotówkowego. Obecnie najkorzystniejsze oprocentowanie waha się w granicach 6% do 10% w skali roku. Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest kwota prowizji jaką planuje pobierać bank za udzielenie kredytu. Większość banków obecnie nie pobiera żadnych opłat. Przedostatnim, lecz nie mniej istotnym czynnikiem wskazującym na atrakcyjność i opłacalność danej oferty jest Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). W przypadku banków ta stopa może nie przekraczać nawet 10%, natomiast w przypadku parabanków, niestety ta stopa może wynieść nawet 200%.
Kredyty gotówkowe to także wysokość i ilość rat.
Osoby, które potrzebują szybko określonej kwoty gotówki, często decydują się na tzw. chwilówki, co nie jest najlepszym wyborem. Dlaczego więc to robią? Podstawowym powodem może być brak konieczności okazywania zaświadczeń BiK, BIG oraz o wysokości zarobków. Można te kredyty gotówkowe otrzymać „od ręki” na dowód osobisty. Jest to zdecydowane ułatwienie, owszem. Niestety w późniejszym czasie mogą pojawić się z tego tytułu większe problemy. Dlaczego? W momencie brania pożyczki bądź kredytu bez zaświadczeń, kwota RRSO może wynosić 0%. Czas spłaty należności jest natomiast dość krótki, a co za tym idzie, czasem ciężko jest osobie zgromadzić kwotę by zobowiązanie spłacić terminowo i w całości. Po tym czasie RRSO zmienia się i może wynosić, tak jak już zostało to wspomniane, nawet 200%. Więc jeśli potrzebujesz „zastrzyku gotówki”, dobrze sprawdź dostępne oferty. Nie daj się oszukać!