Kredyty pułapki


Nie ma dziś sensu roztrząsać, czy branie kredytów we frankach szwajcarskich było ze strony klientów banków cwaniactwem, naiwnością, czy głupotą. Obecnie ważne jest tylko to, aby Kredyty frankowe przestały ludziom spędzać sen z powiek i aby mogli oni zacząć normalnie egzystować, a nie zamartwiać się każdego dnia, czy wystarczy im pieniędzy na spłatę kolejnej raty.
Zbiorowo, jak pokazuje doświadczenie, niewiele można przy tym wskórać, gdyż rządy polskie na przestrzeni lat nie popisały się inwencją przy rozwiązywaniu tego problemu. Dlatego przez każdego kredytobiorcę powinien zostać wynajęty prawnik, który ma dzięki swojej wiedzy spore szanse w walce z bankiem i co widać ostatnimi czasy w sądach, gdzie tzw. Frankowicze, wygrywają założone przeciwko bankom sprawy.
Jak donoszą media, takich spraw jest coraz więcej, a odbywa się to na takiej zasadzie, że przez zadłużonego we frankach szwajcarskich jest wynajmowana kancelaria adwokacka, która w jego imieniu zakłada sprawę w sądzie i w tym sądzie zadłużonego reprezentuje przeciwko pozwanemu bankowi.
Szanse wygrania sprawy są duże, a to z tego powodu, że kredyty we frankach szwajcarskich nie zostały należycie zabezpieczone na wypadek zmiany kursu franka.
Radca Prawny Poznań