Odpowiedni wygląd klinik dentystycznych


Dobrze prezentująca się klinika dentystyczna zachęca do zadbania o jamę ustną i uzębienie. Jak zatem powinno wyglądać takie miejsce, aby pacjenci rzeczywiście chcieli je odwiedzać?

Gabinet dentystyczny wbrew pozorom nie musi być jakoś specjalnie przytulny. Nie musi przypominać domowych i ciepłych pomieszczeń, bo nie o to w nim chodzi. Stomatolog powinien natomiast dbać przede wszystkim o jego higieniczność oraz sterylność. Dobrze by było, aby gabinet był przynajmniej częściowo sprzątany po każdym pacjencie i by na występujących w niego meblach nie rzucały się w oczy zużyte czy niewyczyszczone sprzęty bądź narzędzia. Wszystko powinno być pochowane. Narzędzia muszą być umieszczone w sterylnych i zamkniętych opakowaniach, z których dentysta bemowo wyciąga je dopiero wtedy, gdy rzeczywiście ich potrzebuje. Oczywiście niektórzy pacjenci mogą woleć bardziej przytulne i przyjaźniej prezentujące się gabinety – jest to kwestia indywidualna. Każdy powinien znaleźć dla siebie po prostu takie miejsce, do którego będzie chodzić z przynajmniej niewielką przyjemnością.

Wygląd gabinetu dentystycznego może sporo powiedzieć o jego jakości. Warto więc zwracać uwagę na takie niuanse – m.in. sterylność narzędzi.

Sprawdź gabinet dentystyczny moja Stomatologia Kościan http://mojastomatologia.pl/koscian/